Biudžetinė įstaiga
Naujoji g. 32, LT- 63254  Alytus
Tel. (8 315) 22 570; (8 315) 72 960
El.p. ld@saulute.alytus.lm.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052940

Edukacinė programa ,,Žvakių liejimas”

Lapkričio 13 d. Alytaus lopšelyje-darželyje ,,Saulutė" priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai dalyvavo įdomioje edukacinėje programoje ,,Žvakių liejimas", kurią vykdė Radžiūnų kaimo turizmo sodybos ,,Avilys" savininkė Jūratė Biesevičienė. Šios programos metu vaikai įgijo žinių apie paslaptingą bičių gyvenimą, jų elgseną, išgirdo vaško ir korio istoriją.

Vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie tikro vaško, stebėti, kaip jis kaitinamas skystėja bei užpildo jų gautas įvairias formeles. Kol vaškas stingo vaikai kartu su Jūrate Biesevičiene prisiminė patarles ir priežodžius apie bites, dainavo daineles, žaidė žaidimus bei pasižadėjo tapti gerais bičių draugais.
Vėliau vaikams buvo pasiūlyta iš meduolinės tešlos pasigaminti mažus meduoliukus, kuriuos vėliau iškepė darželio virėjos.
Labai daug džiugių emocijų vaikai patyrė kai iš formelių jie išsiėmė sustingusias įvairių formų vaškines žvakeles-figūrėles: angeliukus, drugelius, kiškučius, pelėdžiukus, žuvytes, žvaigždutes, eglutes. Šias vaškines žvakelės-figūrėles vaikai parsineš į namus, kur kartu su tėveliais galės pasidžiaugti skleidžiama bičių vaško žvakelių šviesa ir šiluma.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Violeta Palevičienė