Biudžetinė įstaiga
Naujoji g. 32, LT- 63254  Alytus
Tel. (8 315) 22 570; (8 315) 72 960
El.p. ld@saulute.alytus.lm.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052940

Projektai

EKOLOGINIS PROJEKTAS "MANO ŽALIOJI PALANGĖ"
Alytaus lopšelio-darželio ,,Saulutė" ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Nykštukai" ir ,,Drugeliai" noriai sutiko dalyvauti šiame konkurse ir grupėse įkurti savo ,,žaliąją palangę". Šį konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso tikslas – skatinti ir propaguoti ,,žaliųjų namų" idėjas, įtraukiant į praktinę veiklą ikimokyklinukus. ,,Nykštukų" grupės ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Daiva Kisielienė kartu sa ugdytiniais grupėje įrengė žaliąją palangę, kurią pavadino ,,Velykiniai sodeliai". Velykiniai sodeliai, tai tarsi naujo gyvenimo pradžia, kai iš mažo grūdelio išauga naujas daigas. Kiekvienas vaikas turi galimybę tai pats išgyventi. Velykinių sodelių sėjimas jau tapo grupės tradicija. Juos sėja prieš kiekvienas Velykas. Pirmas darbas – gerai paruošti žemę, kurią vaikai susipila į savo indelius. Po to supila kviečių grūdelius. Šis darbas atliekamas su dainele ,,Mes sėjame, sėjame kvietelius ir užpilam juoda žemele, jie miega tamsiam patale…". Paliejus žemę prasideda laukimas. Kiekvieną rytą vaikai tikrina ar jau sudygo daigeliai. Po 3-5 dienų pasirodo pirmieji žali, gležni daigeliai. Vaikai velykinius sodelius papuošia iš vilnos veltais mažais viščiukais. Prieš Velykas vaikai su didžiausiu džiaugsmu išsineša juos į namus ir jais pasipuošia šventinį stalą.

,,Drugelių" grupės vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Angelė Krutulienė kartu su savo ugdytiniais nusprendė įkurti žaliąją palangę, kurią pavadino ,,Margaspalvė močiutės gėlių palangė". Daugelis iš mūsų prisimindami nerūpestingą vaikystę grįžtame į laiką praleistą kaime. Dažnai vaikui, svečiuojantis pas močiutę, tenka susipažinti su jos auginamomis gėlėmis. Taigi, vaikai ir tėvai, gavo užduotį išsiaiškinti, kokios gėlės puošia močiučių palanges. Paaiškėjo, kad močiutės augina palergonijas, našlaites, pinigų medį. Vaikai nusprendė pradžiuginti močiutes ir grupės drabužinėje įkurti žaliąją palangę. Tėveliai parūpino puodynių gėlėms sodinti, gėlių daigelių, žemių. Vaikai su dideliu džiaugsmu sodino gėlytes, jas laistė, pureno joms žemę ir su nekantrumu laukė pirmųjų žiedų. Netrukus ,,Močiutės palangė" sužydėjo baltais, raudonais ir mėlynais žiedais. Močiutės, matydamos savo anūkų išaugintas gėlytes, labai džiaugėsi. Vėliau gėlytės buvo perkeltos į lauko gėlyną.

Ikimokyklinėje įstaigoje tokie vykdomi projektai padeda ugdyti vaikų atsakomybę, pareigos jausmą, meilę gamtai. Vaikai pradeda labiau domėtis augalais, suprasti augalų gyvybės ratą (augimo nuoseklumą, būtinas sąlygas jiems augti ir vystytis, priežiūrą), stebėti ir tyrinėti įvairius augalų augimo tarpsnius: dygimas, žydėjimas, nykimas ir kt.

 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valentina Barysaitė

 
PROJEKTAS „TVARKINGI RŪBELIAI – GRAŽŪS VAIKELIAI"
2015 m. vasario 2-27 dienomis „Giliukų" grupėje (3-4 m.) buvo vykdomas projektas „Tvarkingi rūbeliai – gražūs vaikeliai". Šiuo projektu siekiama nuo mažens vaikus pratinti laikytis švaros ir tvarkos, padėti įvaldyti svarbiausius higieninius ir kultūrinius įgūdžius, ugdyti supratimą, kad būti gražiam, pirmiausia reiškia būti švariam ir tvarkingam. Visą vasario mėnesį grupėje vyko teminės savaitės, kurių metu buvo kalbama apie asmens higienos įgūdžių ugdymą, asmeninių daiktų priežiūrą, elgesio kultūrą prie stalo, aprangą. Šiame projekte aktyviai dalyvavo „Giliukų" grupės vaikų mamytės, kurios rinkosi vakare ir kartu su vaikais siuvinėjo drobinius maišelius, į kuriuos dedami vaikų miegui skirti drabužiai. Projekto kulminacija buvo šventinis renginys „Madų šou", kuriame vaikai demonstravo madas, savo mamų megztus ir siūtus drabužius, auklėtojų veltas skrybėles ir kt. 
 
Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja
Lina Macevičienė

PROJEKTAS „SVEIKI DANTUKAI"

2015 m. vasario 2-12 dienomis „Boružėlių" grupėje vyko projektas „Sveiki dantukai". Projektą organizavo grupės aukltojos Aneta Vaičienė ir Reda Daugėlienė, jame dalyvavo grupės vaikai, jų tėveliai ir visuomenės sveikatos specialistė Inga Modėjūtė. Šiandienos vaikai – ateities kūrėjai. Labai svarbu, kad jie būtų sveiki, nes tik sveikas žmogus pajėgus produktyviai, kūrybiškai dirbti, nugalėti iššūkius ir įgyvendinti savuosius tikslus bei siekius. Projektas aktualus tuo, kad dantų ligų ligų didelis paplitimas Lietuvoje verčia rūpintis vaikų burnos higiena. (PROJEKTAS).                                                        

                                 


PROJEKTAS „VAIDINAME VAIKAMS“

2014 metų gegužės 14-16 dienomis Alytaus lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko projektas „Vaidiname vaikams“. Tai tęstinis projektas, kuris vykdomas kiekvienais metais.  Projekto metu vaikučiai ir auklėtojos inscenizavo įvairias pasakas.
„Giliukų“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis Lina Macevičiene, Reda Daugėliene, Danute Kauliniene, Violeta Palevičiene ir Lina Dimitroviene parengė ir kitų grupių vaikams suvaidino Eduardo Mieželaičio eiliuotą pasaką „Zuikis Puikis“.

WP_00061818         03131
 
0133          02525
 
02828
 
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Violeta Remeikienė kartu su auklėtojomis Ina Stasioniene, Daiva Kisieliene ir Angele Krutuliene inscenizavo Kosto Kubilinsko muzikinę – literatūrinę pasaką „Katinėlis ir gaidelis“.
 
PicMonkey Collage
 
Eiliuotą pasaką pagal Mikės Lilikės sukurtas eiles „Trys paršiukai“ suvaidino „Voveriukų“ ir „Kiškučių“  grupės vaikai bei auklėtojos Lina Radauskienė, Ina Stasionienė, Romutė Liubinienė ir Vilija Butėnaitė.
 
PicMonkey Collage1
 
Šio projekto metu auklėtojos padeda vaikams atverti duris į pasakų karalystę. Tai spalvinga ir įdomi kelionė po fantazijos ir pasakų šalį, kurioje vaikai žaidžia, šoka, vaidina ir paprasčiausia linksminasi.  Vaikai visada atveria savo širdį gėriui ir grožiui, mokosi pažinti pasaulį ir žmones, džiaugiasi ir liūdi kartu su pasakų veikėjais.
Šį projektą pamėgo ne tik vaikai ir jų auklėtojos, bet ir vaikučių tėveliai, seneliai.
              
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui                                                                
Valentina Barysaitė                                                      

PROJEKTAS „ ŽALIOJI PALANGĖ DARŽELYJE"

Pavasaris mus žavi savo spalvomis ir atbundančia gamta. Mes visi labai laukiame pavasario ir, kad laikas neprailgtų mūsų darželio auklėtojos Ina Stasionienė ir Lina Macevičienė kartu su savo grupių ugdytiniais noriai įsitraukė į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro  ir susivienijimo „Žali.lt“ organizuojamą ekologinį konkursą „Mano žalioji palangė“. Konkurso  tikslas – skatinti ir propaguoti „žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktinę veiklą ikimokyklinukus.
„Giliukų“ grupės auklėtoja Lina Macevičienė su ugdytiniai nutarė grupės palangėje įkurti „Prieskonių karalystę“. Vaikai noriai ir aktyviai įsijungė į prieskoninių žolelių sėją. Pasėję atidžiai stebėjo ar netrūksta šviesos, šilumos ir drėgmės. Greičiausiai pirmuosius stiebelius išleido svogūnėliai, vėliau pasirodė ir krapų viršūnėlės, juos ėmė vytis bazilikai, rozmarinai ir petražolės.
Vaikai  labai myli ir noriai prižiūri savo „Prieskonių karalystę“. Joje apsigyveno darbščiosios bitutės, margaspalviai drugeliai ir net mažasis viščiukas. Iš savo karalystės jie jau skanavo svogūnėlius, krapus ir bazilikus.

WP_000493       WP_000557 pak
 
WP_000500hrduhsugera       WP_000561
 
Kiškučių“ grupės vaikai ir auklėtoja Ina Stasionienė, nutarė įrengti savo žaliąją palangę, kurią pavadino „Kiškių daržas“. Nusilipdė molinius kiškius, kurie turės saugoti jų daržą. Darže nutarė auginti įvairias daržoves ir gėles. Vaikai noriai sėjo sėklas, užbėrė jas žeme ir  laistė.  Beliko laukti kol pasirodys pirmieji daigeliai.
Kasryt atėję į grupę jie pirmiausia skubėdavo apžiūrėti savo žaliosios palangės. Pagaliau pasirodė daržovių bei gėlių  pirmieji žali lapeliai, kurie suteikė vaikams daug džiaugsmo. Vaikai stebėjo ir tyrinėjo augalų gyvenimo etapus: dygimą, augimą, žydėjimą. Jie daug klausinėjo, dalijosi įspūdžiais, patirtimi ir džiaugėsi „Kiškių daržu“.
Auklėtojos pastebėjo, kad tokie organizuojami projektai padeda ugdyti vaikų jautrumą gamtos grožiui bei norą pažinti aplinką ir rūpintis ja.
 
gera1       geras3
 
geras       
 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Valentina Barysaitė