Biudžetinė įstaiga
Naujoji g. 32, LT- 63254  Alytus
Tel. (8 315) 22 570; (8 315) 72 960
El.p. ld@saulute.alytus.lm.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052940

Užsiėmimai plokščiapėdystės profilaktikai lopšelyje-darželyje ,,Saulutė”

Judėjimas – sveiko vaiko gyvybinis poreikis. Pastaruoju metu daugėja vaikų, turinčių skeleto ir raumenų sistemos sutrikimus, kurių didžiausia dalis įgimta arba įgyta dėl neteisingos gyvensenos. ikimokykliniame amžiaus tarpsnyje ypač intensyviai auga ir vystosi judamasis aparatas, formuojasi atskiros jos dalys, todėl labai svarbu plokščiapėdystės profilaktiką pradėti kuo ankščiau.

Šis sutrikimas dažnai apsunkina vaikų judėjimą, nes vaikai eidami plačiai mosikuoja rankomis, trepsena, kenkia kojas per kelio sąnarį, eina įsitempę ir nerangiai. Taip nutinka, nes būna susilpnėjusi kojų atraminė funkcija. Kojos būna prasčiau aprūpinamos krauju, todėl jas skauda, kartais net traukia mėšlungis, pėda prakaituoja, būna šalta, mėlyna. Kai pėdos būna plokščios pakinta stuburo ir dubens padėtis, o kartu ir laikysena. Pėdų pakitimai turi įtakos visam organizmo formavimuisi.
Todėl Alytaus lopšelyje-darželyje ,,Saulutė" balandžio mėnesį buvo organizuojami praktiniai užsiėmimai, skirti plokščiapėdystės profilaktikai. Jų tikslas – stiprinti kojų ir pėdų raumenis bei raiščius. Naudojamos įvairios primonės – dygliuoti kamuoliukai, smėliu pripildyti maišeliai, iš akmenų sudėtas kelias, įvairiomis medžiagomis pripildytas takelis. Vaikai vaikščiojo tokiais skirtingais paviršiais ir sakė, ką jaučia. Keletas jų pastebėjimų: ,,kutena kojytes", ,,minkšta", ,,tarsi eitum jūra" ir pan. Užsiėmimų metu buvo taikyta žaidybinė situacija – parodžius pavyzdžius vaikai ėjo kaip ,,meškutės", ,,milžinai" ar rodė, kaip atrodo ,,žemė dega".
 
Inga Modėjūtė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė