Biudžetinė įstaiga
Naujoji g. 32, LT- 63254  Alytus
Tel. (8 315) 22 570; (8 315) 72 960
El.p. ld@saulute.alytus.lm.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191052940

Trijų karalių palinkėjimai

Greitai prabėgo šventinis laikotarpis ir sausio 5 d. mus aplankė Trys karaliai. Karaliai atėjo su palinkėjimais ir dovanomis. Visi susirinkome prie eglutės, šokome, dainavome, žaidėme. Po šios šventės darželis nupuošė visas eglutes, suslapstė visas kalėdines puošmenas iki kitų metų. Tikimės, kad Trijų karalių palinkėjimai mus lydės tiesiu keliu, be pykčio, susierzinimų ir blogų minčių. Dovanokime ir toliau vienas kitam dovanas iš širdies, be progos, su meile ir rūpesčiu.

23 dovanos, kurios vaikius lydės visą gyvenimą:
1. Tikėjimas vaiko jėgomis. Vaikui būtina žinot, kad mylimiausias pasaulyje žmogus juo tiki. Leiskite vaikui suprasti, kad jūs tikite juo, jo gebėjimais ir galimybėmis. Vienas jūsų žodis gali jūsų vaiką paversti sėkmės lydimu genijumi.
2. Meilė visose jos išraiškos formose. Apkabinkite, bučiuokite, kartokite meilės žodžius kai tik galite. Nepaisydami nieko! Net jeigu jūsų vaikui jau virš trisdešimt.
3. Šeimos vakarienės. Šios šeimos susibūrimo minutės vaikams įsimena visą gyvenimui. Tai puiki šeimos tradicija.
4. Džiaugsmas. Džiaukitės gyvenimu ir savo vaiku. Nesigėdykite savo jausmų, juokitės kartu su vaiku, kvailiokite.
5. Tvirta ir pilna šeima. Stenkitės išsaugoti šeimą ir gerus tarpusavio santykius. Vaiku šeima – pagrindas, atrama. Kuri suteikia jėgų ir padeda eiti per gyvenimą.
6. Laikas. Tai pati vertingiausia dovana, ypač šių laikų vaikams. Raskite laiko savo vaikui kiekvieną dieną. Tiesiog paprasčiausiai pabūti su juo, apsikabinti, kartu pažaisti, pavaikštinėti ar tiesiog pasivolioti lovoje.
7. Dėmesys. Dar vienas dalykas, kurio vaikams nuolat trūksta.
8. Gerumas. Vaikas dar spės išmokti žiaurumo ir griežtumo. O jūs jam parodykite tikro gerumo ir gebėjimo užjausti pavyzdį.
9. Mokėjimas vertinti. Išmokykite vaiką vertinti tai, ką jis turi, tačiau visada siekti dar daugiau.
10. Susidomėjimas. Susidomėjimą pasauliu turi kiekvienas vaikas. saugokite jį ir branginkite ! pasistenkite neužmušti to visokiais: „neslysk, nemaišyk, užtenka kalbėti, kiek galima klausinėti?“
11. Gebėjimas priimti sprendimus. Skatinkite jo savarankiškumą, padėkite priimti savo veiksmų pasekmes, parodykite tikros drąsos ir ryžtingumo pavyzdį.
12. Ribos. Vaikams labai sunku gyventi, kai viskas leidžiama ir nėra ribų. Jiems būtinos ribos, kurios suteikia šiam pasauliui struktūrą. Tik nesusižavėkite draudimais, priešingu atveju laukia neklausymas.
13. Laivė. Prisiminkite, kad draudimų turi būti minimaliai. Suteikite vaikui galimybę rinktis, savarankiškai priimti sprendimus, veikti ir mokytis iš savo klaidų.
14. Pagyrimai. Vaikams svarbu jausti, kad jų veiksmams tėvai pritaria. Tai skatina juos tobulėti.
15. Meilė kūrybai. Suteikite galimybę kurti tiek, kiek norisi. Skatinkite vaiko kūrybinę veiklą, patys domėkitės vaiku ir su juo užsiimkite. Tai labai svarbus dalykas interneto ir kompiuterinių technologijų amžiuje.
16. Dosnumas. Parodykite asmeniniu pavyzdžiu, kas yra dosnumas, kaip reikia dalintis, ir išmokykite jausti savo dosnumo teikiamą malonumą.
17. Dvasingumas. Skiepykite vaikams dvasingumą. Gerai, jeigu jie išmoks veikti vadovaudamiesi ne tik savo kūno, bet ir sielos poreikiais.
18. Tiesa. Būkite su vaikais sąžiningi. Taip juos išmokysite būti sąžiningais. Be to, jūs jiems pademonstruosite, kad jumis galima pasitikėti, kas su jumis jie saugūs.
19. Viltis. Viltis padeda pačiomis sunkiausiomis akimirkomis, palaikys ir suteiks jėgų.
20. Pažinimo džiaugsmas. Pažinimo džiaugsmas ir geri pažymiai mokykloje kartais neturi nieko bendro. Skatinkite vaiką pažinti pasaulį, domėtis, išmokykite jausti pasaulio pažinimo džiaugsmą.
21. Optimizmas. Būtent tai padeda pasiekti sėkmės ir keisti šį pasaulį į gerą.
22. Sėdėjimas jums ant kelių. Vaikui tai pats geriausias dalykas, pati jaukiausia vieta pasaulyje !
23. Ištikimybė šeimoje ir santykiuose. Būti ištikimu savo žmonai ar vyrui – tai mūsų proto ir širdies poelgis. Vaikai tai labai subtiliai jaučia ir išgyvena.                                                    Žurnalas „Tavo vaikas“, 2017-12-21